Obsah vašeho webu.

Dobré rady

Rady a tipy.

1. Každý plastový sklep musí být umístěn na betonovou základovou desku.

2. Každý plastový sklep (vč. odlévaného polyethylenu) musí být obetonován! A to i v případě plastových panelů!

3. Proč bod 1 a 2? Protože je to plast a ten jednoduše v zemi křehne. Během 20 let  může ztratit až 50% své pevnosti! Opravdu chcete mít po letech na zahradě past na mamuta? Rozhodně NE, a proto vždy betonujte! Nepodceňujte svou bezpečnost!

4. Ke každému sklepu musí být statický posudek! Vždy a po všech výrobcích ho vyžadujte! Už jsme viděli pár vyrobených a zakopaných sklepů od jiných výrobců, které se probořily nebo jinak staticky narušily. 

5. Sklepy (plastové i laminátové), stejně jako jímky, čovky a bazény si moc netykají s podzemní vodou. Bavme se však o sklepech. Pakliže máte na místě, kam chcete umístit sklep, podzemní vodu, tak nedoporučujeme sklep ukládat. Jestli na tom však trváte, musíte udělat taková stavební opatření, abyste spodní vodu svedli mimo tento prostor.

6. Každý sklep a i další velké ukládané objekty do země by měly mít stavební ohlášku.

7. Rozhodně do sklepa nepatří topení!!!!! Chemikálie!!!!!! Nedoporučujeme ani dřevo (regály, poličky...)

8. Rozhodně do sklepa po schodech! Nechcete se zřítit ze žebříku z více jak dvou metrů! A co taky po žebříku do sklepa dopravíte...

9. Když Vám někdo ukáže certifikát na plast, ještě neznamená, že plast je vhodný na výrobu sklepa. Znamená to, že má prostě certifikát... třeba jen na styk s potravinami.

10. V žádném případě nepodceňujte spodní vodu! V lepších případech Vám plastový sklep jen svou silou napraskne. V horším případě Vám plastový sklep vyplave na povrch. Co pak s ním na zahradě? Akorát tak boudu pro čtyřnohého miláčka, uděláte mu radost novým obývákem.

11. Chtěli jsme pro Vás připravit i další novinku - sklep vytvořený novou výrobní metodou rotomoulding, tedy metoda postupného natavování plastového prášku (PE, PP, PA, PCA, PVC atd.) na horké stěny formy. Dle názoru odborníků (máme podloženo i statickým posudkem), je rotomoulding super věc na čovky, jímky, nádrže na vodu, ale určitě ne na sklepy bez obetonování. A to z mnoha důvodů. Nejhlavnější důvody - mladá technologie a nikdo neví, co materiál za 20 let udělá (jsou to jen odhady, ale jen víme, že křehne a po 20 letech může ztratit 50% pevnosti, viz náš statický a expertní posudek), vždy doporučujeme obetonovat!